Większość z nas miała styczność z psami rasy rottweiler i oczywiście nie ma się co temu dziwić. Przede wszystkim psy takie możemy spotkać w służbach mundurowych czy też ochronie, która z ich usług korzysta bardzo często i jest to zrozumiałe, bo nie da się ukryć, że psy tej rasy mają swój dość trudny charakter i potrafią bronić danego mienia czy terenu. Jednakże nie można powiedzieć, że rottweiler nie jest psem rodzinnym. Jak najbardziej sprawdzi się także w rodzinnym gronie, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, aby nad nim panować. Pies musi wiedzieć, że to właściciel jest najważniejszy. Jak natomiast rasowe rottweilery wyglądają od strony budowy i wyglądu?

Jedno umaszczenie

Rzuca się tutaj w oczy na pewno to, że rottweilery mają tylko jedno umaszczenie. Tak więc psy tej rasy są koloru czarnego ze średniej długości włosiem, które ściśle przylega do ciała. Poza tym w określonych miejscach, a więc na podgardlu, policzkach, kufie, piersi, kończynach oraz nad oczyma i pod nasadą ogona mamy wyraźne czerwonobrązowe znaczenia. Trudno tego psa pomylić z innym.

Budowa

Rottweilery są zaliczane do psów dużych i oczywiście wydaje się to zrozumiałe. Samce dorastają do sześćdziesięciu centymetrów i ważą około sześćdziesięciu kilogramów. Masywne suki także niewiele w tych parametrach im ustępują. Posiadają dużą głową oraz silnie zbudowaną szyję. Ważna jest także szeroka klatka piersiowa, która świadczy o ich zwinności oraz wytrzymałości. Zaznaczmy, że ogon rottweilerów zazwyczaj jest odcinany.