Ras psów agresywnych akurat w Polsce nie brakuje i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Długo zeszłoby wymieniać je tutaj wszystkie. Dlatego też skupimy się tylko na jednej rasie. Mowa o psach rasy rottweiler, które przez społeczeństwo raczej nie są dobrze odbierane, a utożsamiane z agresją i niebezpieczeństwem. Czy rzeczywiście taka ocena psów tej rasy jest sprawiedliwa, czy może dajemy się tutaj ponieść stereotypom i wcale nie jest z ich agresją aż tak źle, jak większość sądzi?

Rasa psów agresywnych

Zacznijmy od tego, że skoro psy tej rasy zostały uznane za agresywne, to z pewnością mają coś z nią wspólnego. Trzeb mieć tutaj na uwadze, że są to psy, które lubią dominować, a w związku z tym, jak najbardziej owa agresja może być widoczna. Nie jest to jednak żadna reguła. Bardzo często błędy popełniają sami właściciele rottweilerów, którzy nie wiedzą, że trzeba je szkolić od małego. Szczeniaka wyszkolić jest najłatwiej. Jeśli od małego będzie on zdawał sobie sprawę z tego, kto jest jego panem, na pewno rozróżni dobro od zła.

Dla jednostek specjalnych

O tym jak groźny może być to pies, świadczy też to, że do pracy wykorzystują je jednostki specjalne. Znajduje się on bowiem w wielu takich oddziałach różnych krajów i w akcjach o zróżnicowanym stopniu trudności rottweilery radzą sobie naprawdę dobrze. Tym samym jest to pies, który może zrobić krzywdę, ale wcale agresywny być nie musi. Nie należy go od razu rozpatrywać w formie psiego zabójcy.