Chyba każdy się z tym zgodzi, że rottweiler to pies agresywny. Nie da się ukryć, że pośród wielu ludzi rasa ta budzi grozę. Być może niepotrzebnie, bo jeśli już dochodzi do jakichś nieprzyjemnych incydentów, to zazwyczaj winny jest tutaj człowiek. Pewne jest jednak, że rottweiler ma ciężki charakter i trudno jest nad nim zapanować. Dlatego też na pewno nie jest to pies dla wszystkich. Mimo wszystko, jeśli już się na niego decydujemy, musimy wiedzieć jak dbać o jego zdrowie. Co należy w tym kontekście wiedzieć?

Drogie w utrzymaniu

Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że przez wielu rottweilery uważane są za psy, na których leczenie wydajemy najwięcej. Trudno się jednak temu dziwić. Trzeba pamiętać o tym, że są to psy bardzo masywne, a więc często zdarzają się tu problemy z dysplazją stawu biodrowego lub łokciowego. Poza tym notorycznie spotykamy się ze skrętem żołądka. Dodajmy też, ż mają one skłonności do alergii, a także otyłości, a więc podawać należy podawać im odpowiednią karmę, która musi być bogata w białko.

Sierść

Większych problemów nie będzie natomiast z ich sierścią. O tę trzeba jedynie zadbać w okresie linienia. Ważne jest natomiast, aby na bieżąco pielęgnować ich uszy oraz oczy, aby zapobiec zapaleniu ucha środkowego oraz podwinięcia powieki.

Nie zapominajcie też, że rottweilery potrzebują dużo ruchu. Dlatego też trzymanie ich w mieszkaniach w bloku raczej się nie sprawdzi. Co innego, jeśli macie dom z dużym ogródkiem, gdzie pies będzie mógł się wyszaleć. Wówczas jak najbardziej jest to pies dla was.

Co zrobić z psem podczas podróży?

Jeżeli nie można psa zabrać ze sobą to opiekę nad psem najlepiej jest powierzyć zaufanej osobie. Najlepiej jeżeli pies może z kimś wtedy zamieszkać lub aby ktoś wprowadził się do mieszkania/domu gdzie pies przebywa na co dzień. Ostatecznością jest aby ktoś ze znajomych przychodził raz dziennie aby pieska na karmić. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z hotelu dla psów. Są to miejsca gdzie można zostawić pieska pod profesjonalną opieką i w dobrym towarzystwie innych czworonogów. Takich hoteli otwiera się coraz więcej, tak więc jest z czego wybierać. Dla mieszkańców Warszawy i okolic polecamy sprawdzony hotel dla psów Psy u Ani w okolicy Wiązowny. Polecamy tam sprawdzoną opiekę nad psem w Warszawie i okolicach.