Każdy z nas widział na własne oczy rottweilera. Jakie budzi on u nas uczucia? Większość z nas tych psów się boi, co oczywiście można zrozumieć. Nie bez powodu są one bowiem uznawane za psy obronne i do stróżowania, co zresztą ma swoje potwierdzenie także w służbach ochrony i nie tylko, bo warto zauważyć, że z rottweilerów korzystają także oddziały specjalne jednostek w różnych krajach na świecie. To wszystko sprawia, że mogą one budzić grozę, choć najwięcej jak zwykle zależy tutaj od właściciela. Jaki zatem powinien być właściciel rottweilerów?

Pies dominator

Zauważmy tu, że rottweilery to psy, które za wszelką cenę chcą dominować i widzą siebie jako totalnego dominatora. Dlatego też rolą właściciela jest to, aby pokazać mu, kto tutaj rządzi. Bardzo ważne jest w związku z tym szkolenie takiego psa, do którego przystąpić należy od małego. Jeśli w pierwszej fazę życia zrozumie on, że to właściciel jest najważniejszy i będzie umiał rozróżniać rzeczy dobre od złych, na pewno troską otoczy swoją rodzinę i będzie dobrym stróżem.

Tylko dla osób zdecydowanych

Wbrew pozorom rottweilery to psy bardzo inteligentne, które potrafią wyczuć, kiedy ich właściciel jest niepewny. Dlatego też na zakup psa tej rasy nie powinny decydować się osoby, które nie mają wielkiej pewności siebie. Dla nich taki pies nie będzie odpowiedni, gdyż zwyczajnie nie będą oni potrafili zapanować nad jego temperamentem. Warto w związku z tym dokładnie zastanowić się nad tym, czy aby na pewno jest to pies dla nas. Może lepiej poszukać sobie czworonoga innej rasy.